przeprowadzka-mieszkan

Firma przeprowadzkowa – dlaczego warto skorzystać z nadzej obsługi?

Przeprowadzka jest świetną okazją do zmian w naszym dotychczasowym życiu. Przeprowadzka to zawsze ważne wydarzenie, oczywiście o wiele poważniejsze jeżeli przeprowadzamy się np. do innego kraju, ze wsi do miasta lub z jednego końca kraju na drugi. Czasem przymierzamy się do niej od dawna, planując każdy szczegół. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy podjęcie decyzji o przeprowadzce dopada nas znienacka. Mając ograniczony czas musimy się spakować, przetransportować i rozpakować w nowym miejscu.

Przewóz rzeczy może dotyczyć osób prywatnych. Ale zdarzają się także przeprowadzki firm, biur.

Firma transportowa zapewni nam profesjonalną obsługę. W mieszkaniach posiadamy różne przedmioty, większe i mniejsze. Z niektórymi może być nie lada problem jeśli chodzi o transport. Dosyć kłopotliwe mogą okazać się rożnego rodzaju meble, duże szafy, sofy i kanapy, biurka, komody, meble kuchenne.

Przewozimy także przedmioty, które należy odpowiednio zabezpieczyć. Firma transportowa może również zabezpieczyć drogocenne przedmioty, artykuły AGD, o które się martwimy. Telewizory, komputery, lodówki, mikrofalówki, lustra i inne tego typu przedmioty.

Skompletuj zestaw kartonów oraz worków foliowych bądź skorzystaj z tych dostarczonych przez firmę przeprowadzkową. Obecnie dużo firm ma to w swojej ofercie. Wszystko co się da, warto zapakować w kartony, ale także sam transport. Książki należy pakować z umiarem. Zbyt ciężki karton może się rozerwać. Sprzęt elektroniczny oraz szkło, np. naczynia należy dodatkowo zabezpieczyć folią bąbelkową. Karton z takimi przedmiotami trzeba też dodatkowo oznaczyć, np. „Uwaga szkło!” lub „Delikatne!”. Osobno zapakuj szkło, porcelanę itp. Najlepiej owinąć te rzeczy folią bąbelkową bądź papierem pakowym, gazetami.

Lodówka lub zamrażarka musi być rozmrożony. Ze wszystkich sprzętów tego typu koniecznie trzeba wyjąć elementy ruchome: kratki, półki, szuflady. Sprzęt można dodatkowo zabezpieczyć folią.

Kwiaty najlepiej przewozić w specjalnie oznaczonych kartonach z otworami. Dzięki oznaczeniu firma od przeprowadzek zachowa dodatkowe środki ostrożności.

Duże meble także trzeba dokładnie zabezpieczyć: wyjąć elementy ruchome, zamknąć szuflady (te, które nie są zamykane na klucz, można zakleić taśmą), kluczyki przykleić taśmą do właściwych mebli, usunąć wszystkie elementy ruchome, np. szklane półki w kredensie.